PROCEDURY BEZPIECZEŃSTWA W ZWIĄZKU Z RYZYKIEM ZARAŻENIA
COVID-19 WDRAŻANE PODCZAS DIAGNOZY I TERAPII
METODĄ INTEGRACJI SENSORYCZNEJ
W związku z epidemią COVID-19 na terenie Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Sochaczewie wprowadza się działania mające na celu minimalizowanie ryzyka zarażenia i rozprzestrzeniania się wirusa.
- Rodzic/opiekun prawny zobowiązany jest potwierdzać telefonicznie obecność dziecka na badaniu/ zajęciach terapeutycznych dzień przed wyznaczoną wizytą.
- Na wizytę do Poradni dziecko przychodzi z jednym rodzicem/opiekunem.
- Wchodząc do budynku Poradni dziecko i rodzic/opiekun prawny są zobowiązani do zakrywania ust i nosa oraz zdezynfekowania dłoni.
- Rodzic/opiekun prawny wraz z dzieckiem ma obowiązek stawić się na umówioną godzinę, nie wcześniej niż 10 min. przed umówioną wizytą i czekać na podejście specjalisty w wyznaczonym miejscu.
- Rodzic/opiekun prawny wypełnia oświadczenie o stanie zdrowia. Terapeuta dokonuje pomiaru temperatury dziecka i rodzica.
- Dziecko i rodzic/opiekun muszą być bezwzględnie zdrowi. W przypadku niepokojących informacji podanych w oświadczeniu dotyczących stanu zdrowia lub widocznych objawów infekcji u dziecka lub rodzica, rodzic/opiekun prawny jest zobowiązany do odwołania wizyty. Zasadna jest także wówczas odmowa terapeuty dot. wykonania badania lub przeprowadzenia zajęć terapeutycznych. Osoby chore nie będą przyjmowane.
- Dziecko wchodząc do sali terapeutycznej powinno uprzednio zdezynfekować, lub w przypadku uprawnionym, umyć dłonie.
- Z uwagi na brak możliwości przeprowadzania czynności dezynfekcji nie wszystkie sprzęty znajdujące się w sali terapeutycznej będą użytkowane podczas diagnozy i zajęć terapeutycznych.
- Czas trwania zajęć terapeutycznych ulega skróceniu z uwagi na potrzebę wietrzenia sali oraz przeprowadzania dezynfekcji użytkowanego podczas zajęć terapeutycznych sprzętu i pomocy dydaktycznych po każdym dziecku.
- Na terenie Poradni rodzice/opiekunowie powinni mieć zakryte usta i nos przez cały czas pobytu.
- Osoby pozostające na terenie Poradni zobowiązane są do zachowania niezbędnej odległości 1,5 m oraz przebywania w miejscach wyznaczonych tak, aby nie doprowadzać do gromadzenia się klientów w jednym miejscu.
- W przypadku wystąpienia u rodzica/opiekuna lub dziecka, przebywającego na terenie Poradni, niepokojących objawów chorobowych, należy przerwać diagnozę lub terapie SI i odesłać dziecko wraz z rodzicem.
Sylwia Szymańska
Andżelika Fronczak